Ako skrášliť našu kuchyňu?

V prípade modernizovania, respektíve obnovy alebo menšieho prerábania interiéru si našu pozornosť istotne zaslúži takisto dôležitý a viditeľný priestor, akým je kuchyňa. Konkrétnejšie vravíme o výbere a následnom umiestnení tých správnych prvkov, ktoré okrem funkčnosti ponúknu tiež atraktívny dizajn a celkové vizuálne oživenie. A v tomto prípade narážame predovšetkým na prvok, akým je sklenená zástena.Kuchynská linka, dva kvetináče.jpg

  • V tomto smere ale máme na výber viacero možností, pričom prakticky každá z nich prináša svoju pozitívnu stránku. Preto môže rozhodovať najmä individuálny vkus.

Od klasickej voľby až po tie najmodernejšie, tieto skrášľujúce prvky do kuchyne predstavujú pomerne veľa kreatívnych možností.
A začnime priamo trendovou a futuristickou voľbou, akou je táto zástena vyrobená zo skla. Už vopred si dokážeme predstaviť, že sklenené zásteny do kuchyne so sebou prinesú nenahraditeľnú eleganciu a rozhodne ide o jedno z tých novšie pôsobiacich prevedení. Tento materiál navyše poskytuje takisto už zmienenú kreativitu. Veľmi atraktívne napríklad pôsobí, ak stenu zo skla obklopíme farebnými led svietidlami, respektíve podsvietením. Ďalšou pozitívnou stránkou je fakt, že v prípade skleneného prevedenia vravíme tiež o ľahkej údržbe, nakoľko zástena sa dobre čistí.

  • Tu sa hodí pripomenúť jednu zaujímavú trendovú voľbu, a to spojenie sklenených dlaždíc spolu s kamennými, čím nimi vytvoríme mozaiku. Takýto dizajn pôsobí štýlovo a moderne.

Kuchyňa, sporák.jpg
Spomeňme ale takisto ďalšie známe prevedenie, k akým sa radí napríklad keramický obklad. V tomto prípade vlastne vravíme o známej klasike. Aj napriek tomu však ide o atraktívnejší variant, než len akési kocky. Keramické obkladačky sa rovnako ako tie zo skla jednoducho čistia a poskytujú vizuálne príťažlivý povrch.
Najčastejšie sa však používajú laminátové dosky. Faktorom je možno ich nižšia cena, no spomeňme tiež kvalitnú odolnosť voči nárazom či poškriabaniu. Na druhej strane ale nie sú príliš odolné voči vyšším teplotám (ak sú nad varnou doskou).