Hammondov rozpočet vo výške 19 miliárd libier na

Ak nie, prísľuby na zvýšenie výdavkov NHS o 20,5 mld. GBP a "vyváženie kníh" do roku 2020, zodpovedajúce výdavky a zdaňovanie by boli pravdepodobne nezlučiteľné.
Štátna pokladnica vyhlásila, že má za cieľ udržiavať dane čo najnižšie.
Hovorca ministerstva financií povedal: "Náš vyvážený prístup sa stáva dlhom klesaním a podporou našich životne dôležitých verejných služieb, pri zachovaní čo najnižších daní. V tomto roku sme už zaviazali do NHS ďalších 20,5 miliárd GBP ročne, zrušili verejný sektor platový štítok a daň z mrazeného paliva za deviaty rok za sebou. "

peníze

Nekompatibilné ponuky
"Zdá sa, že vláda dala voličom dve nekompatibilné ponuky," povedal mi Paul Johnson, riaditeľ IFS.
"Prvým je, že sa chce zbaviť deficitu v najbližších rokoch a druhá vec, ktorú povedal pred pár týždňami, je, že koniec úsporných opatrení je blízko.
"No, zbavenie úsporných opatrení bude znamenať, že do konca tohto parlamentu budeme musieť minúť najmenej ďalších 20 miliárd GBP. Ak sa chystáte minúť ďalších 20 miliárd libier alebo menej, nedostanete zbavte sa deficitu, ak nemáte nejaké veľké daňové zvýšenie. "
Pán Johnson pochyboval o tom, že v dvoch týždňoch nastane výrazné zvýšenie dane v rozpočte, keďže ešte stále existuje značná miera ekonomickej neistoty voči spoločnosti Brexit a vláda sa bude snažiť presadzovať akékoľvek podstatné zmeny prostredníctvom Parlamentu, kde chýba väčšina.
"Šance na čokoľvek významné – šance na to, aké sú to sumy vo výške 10 miliárd libier na 20 miliárd libier, ktoré by mohli naozaj robiť rozdiel – myslím, že sú takmer nulové a v podstate z politických a nie z hospodárskych dôvodov," povedal.

podnikatel

Zvýšenie podpory?
Vo svojom rozhovore s BBC minulý týždeň opustil Philip Hammond dvere otvorené pre zvyšovanie daní, ale povedal, že akékoľvek zvýšenie by sa udržalo na "absolútne minimum".
Jedna politika, ktorú vláda zvažuje, je zmrazenie daňových prahov (množstvo peňazí, ktoré pracujúci ľudia môžu zarobiť predtým, ako začnú platiť daň), čím ohrozujú manifestový prísľub zvýšiť limit na 12 500 libier ročne pre daňových poplatníkov s nižšou sadzbou a 50 000 libier rok pre daňových poplatníkov s vyššou sadzbou do roku 2020.

Ako uviedla BBC minulý týždeň, kancelár sa tiež usiluje o sprísnenie pravidiel pre samostatnú zárobkovú činnosť, aby viac samostatne zárobkovo činných osôb platilo vyššie úrovne dane.
V štátnej pokladnici existuje presvedčenie, že ak dôjde k dohode o spoločnosti Brexit, poskytne to krátkodobé "pomocné zvýšenie" hospodárstva, ktoré pomôže verejným financiám.
Daňové príjmy majú tendenciu rásť počas období lepšieho hospodárskeho rastu a potreba splácať dávky má tendenciu k znižovaniu.