Nepohodlný spánok a vznikajúca bolesť chrbta: Ako sa tomu vyhnúť?

Pod kvalitný spánok sa síce môže podpisovať niekoľko faktorov, ale základom pohodlného spánku je ten správny matrac. Správny z hľadiska vyhovujúceho indexu tvrdosti (T1 – T5), veľkosti, ale tiež materiálu a v neposlednom rade celkovej kvality.Žena spí v posteli, pohľad zblízka, tvár
Viacerí možno poznáte a už ste zažili ten stav, kedy v istú dobu kvalitný spánok a s sním spojená plnohodnotná regenerácia skrátka neprichádzajú. Faktorom, ale zároveň aj následkom môže byť stres, nervozita a unavená psychika, ale tiež fyzická bolesť. Ojedinelým nie sú bolesti chrbta, pričom aj v tomto prípade je doporučenou voľbou siahnuť po matraci, ktorého zloženie tvorí pamäťová pena.
Pamäťová pena je v angličtine známa aj ako „lazy foam“, čo môžeme preložiť doslova ako „lenivá pena“. Táto vlastnosť je však výhodou a konkrétnejšie značí fakt, že pena sa skutočne len pomaly vracia do svojho pôvodného stavu a dlho si zachováva formu, ktorú si „zapamätala“. Konkrétnejšie si zapamätáva vašu polohu a krivky, respektíve dokonale sa prispôsobuje a nechce sa jej vrátiť do pôvodného stavu. Z tohto dôvodu je doporučeným a zároveň populárnym komfortným riešením z hľadiska matracov a pohodlného spánku. Výnimku netvoria vlastnosti, ktorými disponujú matrace s pamäťovou penou Segum.
Povedané presnejšie, dokážu sa prispôsobiť anatómii tela, rovnomerne rozložia váhu tela ako aj tlak, ktorým telo pôsobí na matrac, čím zároveň poskytujú ortopedické vlastnosti. Tým pádom sú vhodným riešením aj vo vyššie zmienenom prípade, kedy má človek napríklad problémy s bolesťou chrbtice. Posteľ, komfortné prostredie
Spomeňme takisto efekt v podobe kvalitného spánku na základe dokonalej opory pre časti ľudského tela, ktorej následkom neprichádza k neustálemu prehadzovaniu sa a hľadaniu pohodlného miestečka, ale naše telo si naopak okamžite nájde optimálnu polohu.

  • Výsledkom je ráno a vstávanie, kedy sa cítite plnohodnotne zregenerovaní a uvoľnení.