Aj mobil potrebuje ochranu

Tak schválne, koľko stál váš mobil keď ste ho kupovali? A koľko by stála výmena displeja? Myslíme si, že druhej otázke sa chce vyhnúť každý spotrebiteľ. Naša peňaženka by vo viacerých prípadoch horko zaplakala. Pozrime sa spolu na to, aké možnosti ochrany displeja máte. Nemôžeme vám jednoznačne odporučiť, ktorá z týchto piatich možností je tá najlepšia pretože všetko má svoje pre a proti, ale veríme, že si vyberiete.mobil.jpg

Ochranné sklo

Veľký hit poslednej doby je ochranné sklo. Jeho cena je veľmi rôzna, záleží odkiaľ ho kupujete. Na čínskych eshopoch ho však viete zohnať už od 50 centov. Ich veľkou výhodou je, že pri ich používaní máte rovnaký pocit ako keby ste túto ochranu nemali. Pri niektorých krkolomných pádoch vám však aj tak môže prasknúť displej pod sklom. Viete ako sa hovorí, žiadna ochrana nie je stopercentná.

Ochranná fólia

Fólia je sesternicou ochranného skla. Je tenšia, no ak mobil veľmi často používate, veľmi ľahko sa začne odlupovať. Vytvárajú sa tak vzduchové bubliny, ktoré sťažujú ovládanie smartfónu. Chráni displej skôr pred poškriabaním ako pred pádom.

Matná fólia

Hoci nie je veľmi známym výrobkom, môže byť nápomocná ľuďom, ktorí si pri jasnom slnku nevidia na displej. Navyše sa na nej nazachytávajú odtlačky vašich prstov. Niekomu môže prekážať, že pri bližšom pohľade vidno textúru fólie.

Supertajné sklá

Rovnako málo známy výrobok ako skupina matných fólií. Ide totiž o sklo, ktoré je priehľadné len z určitého uhla. Vhodný hlavne pre cesty vlakom, už žiadne čumákovanie suseda do vášho mobilu! Aj táto ochrana má však nevýhody a to je možné stmavovanie displeja. Budete musieť zvoliť vyššie podsvietenie a to vycicia vašu baterku viac ako bežne.smartphone.jpg

Nanovrstvy

Posledný hit, ochránia mobil pred vodou, zabíja baktérie a po aplikácií spreja bude povrch odolný voči poškriabaniu. Patrí však k drahým alternatívam a nechráni mobil pred tvrdým pádom.