Aj Vianočné osvetlenie môže byť iné

Ešte stále používate klasické svetelné reťaze? Aj my sme to takto robili, a to naozaj veľmi dlhú dobu. Neviem či ste si to všimli, alebo doba ide dopredu, a preto aj vianočné osvetlenie, dnes môže vyzerať úplne inak. Vysvetlím vám ako a taktiež prezradím hlavné mínusy klasických svetelných reťazí, ktorými si každý rok vysvietime svoj dom a vianočný stromček.Model domu obmotaný svetelnou svietiacou reťazou.jpg

Využite nové technológie

V prvom rade zbaľte všetky staré svetielka, vložte ich do krabice a odložte na povalu. To, prečo ich už ani my nepoužívame, je hlavne ich bezpečnostná stránka. Horiace vianočné stromčeky nie sú len výmyslom režisérov komédií. Viem o čom hovorím, pretože aj my sme takto o jeden stromček prišli.
Dnes spoznáme omnoho výhodnejšie a aj lepšie pôsobiace technológie. LED svetlá nie sú určené len na klasické osvetlenie domova, ale taktiež na takéto výnimočné príležitosti, akými Vianoce určite sú. Môžete využiť LED svetelné reťaze alebo pásiky. Ak chcete, aby ste si mohli vianočné osvetlenie meniť alebo ich nechať blikať všakovakými farbami, zaobstarajte si tie, ktoré môžete ovládať LED ovládačmi. Niektoré typy týchto svietidiel totiž majú ovládanie priamo na konci prívodového káblu. Na tom nie je nič zlé, no ak svetielka umiestnite na strechu alebo na vonkajšiu časť okien, ich prestavovanie bude minimálne veľmi nepraktické a nepohodlné. LED ovládač máte stále po ruke a svetlo môžete meniť kedy a ako sa vám zachce.Zasnežená ulica s vysvietenými domami.jpg

LED svetielka používame aj na vianočný stromček. Tak, ako boli niekedy v kurze, už niekoľkokrát spomínané, klasické svetlené reťaze a iné milé a malé svetielka, dnes dostanete tie isté produkty, no v LED vyhotovení.
Využiť môžete aj LED pásky, ktoré môžete nalepiť priamo na okno. My ich vždy vytvarujeme do rôznych tvarov a zvonku to vyzerá naozaj veľmi dobre. Nemusíte mať ani žiadne špeciálne tvorivé schopnosti. Stačí na okna nalepiť klasické vianočné nálepky a pásky viesť presne podľa obrysov. Riešením sú aj abstraktné tvary, ktoré zvládne každý.