Hydratácia pokožky

Pokiaľ nebudete svoje telo poriadne hydratovať, môžete si tým spôsobiť niekoľko zdravotných problémov. Okrem toho, že telo bude dehydratované, nedostatočný prísun tekutín sa môže prejaviť aj vo vysušenej pokožke a jej predčasnému starnutiu. Z toho dôvodu je potrebné telo i kožu poriadne hydratovať a poskytovať jej živiny vo forme dostatočného pitného režimu a vyživujúcich či hydratačných kozmetických produktov. Problémom nedostatočnej hydratácie sa zaoberajú predovšetkým ženy, ktoré chcú neustále vyzerať mlado. Preto často používajú rôzne hydratačné krémy Nutrifit, séra, telové mlieka a ďalšie produkty s hydratačnými látkami.

Pitný režim

Hydratačné krémy a produkty obsahujú zväčša kyselinu hyalurónovú a iné aktívne látky, ktoré pomáhajú nie len s hydratáciou pokožky, ale aj s jej obnovou a známkami starnutia. Často ich používajú ženy v zrelšom veku, ktoré sa snažia zminimalizovať vrásky a odstrániť suché miesta. V dnešnej dobe je však mnoho druhov rozličných krémov, ktoré sú určené pre viaceré typy pleti a kože. Hydratačné krémy tak nemusia používať iba ľudia, ktorých trápi suchá pokožka. S obsahom konkrétnych prísad a účinných látok sú špeciálne prispôsobené kozmetické produkty aj pre pleť mastnú, zmiešanú, citlivú, aknóznu a iné typy. Krémy tak môžu obsahovať napríklad rôzne prírodné a rastlinné oleje, prírodné extrakty, emulzie, vitamíny, kyseliny a výťažky z ovocia, či rastlín.

Hydratačný krém

Pokiaľ ste už našli ten správny hydratačný krém, vhodný presne pre typ vašej pleti, nemali by ste zabúdať ho aplikovať pravidelne, ideálne každodenne. Keď váš krém však neobsahuje žiadny ochranný faktor proti slnečnému UV žiareniu, je treba si zaobstarať navyše aj produkt, ktorý takúto ochranu poskytne. Hlavne, keď váš hydratačný krém obsahuje navyše aj kyseliny alebo používate iné kozmetické produkty, napríklad peelingy, ktoré spôsobujú citlivosť kože. Takto citlivá pokožka má potom väčšie riziko spálenia alebo poškodenia slnkom a tým pádom budú na nej aj viditeľnejšie vrásky a prejavy starnutia.