Ideálna doba pre virtuálne sídlo firmy

Stále vyššie nájomné za kancelárske priestory ako aj nehnuteľnosti celkovo. Do toho ešte aj tá pandémia, ktorá stále odchádza a potom sa zas vracia. Dnes možno s klientmi a spolupracovníkmi komunikujeme osobne, o mesiac môžu byť opatrenia úplne iné.

Obmedzený osobný kontakt, ale aj drahé nájmy, toto sú v skratke dva hlavné dôvody, kvôli ktorým by najmä menší podnikatelia mohli začať uvažovať nad virtuálnym sídlom.

A nie, nie je to doslova nejaký virtuálny priestor, sú to reálne budovy s priestormi na určitej adrese, ktoré vám budú preberať firemnú poštu, posielať vám ju mailom alebo prefotenú a takéto sídlo firmy prevezme potrebné korešpondenčné záležitosti týkajúce sa vašej firmy. Komunikovať so sekretariátom budete na diaľku, ale v čom je skutočná výhoda virtuálneho sídla- to je hlavne jeho nízka cena.

Mac, počítač

  • Platí sa za neho maximálne pár desiatok eur mesačne a to je podstatný rozdiel oproti cenám, ktoré sa platia za bežné kancelárie, obzvlášť niekde v centre Bratislavy.

Lenže aj takéto virtuálne sídlo môže byť na lukratívnej adrese nášho hlavného mesta. V podstate ponuka virtuálnych sídel umožňuje podnikateľom zaevidovať firmu na atraktívnej adrese v Bratislave, prípadne inom väčšom meste, a to za skutočne nízke mesačné poplatky.

  • Ten trik je v tom, že s virtuálnym sídlom si nekupujú priestory, kupujú si adresu, ktorú potom môžu zapísať do obchodného registra.

Lenže ako bolo spomenuté, na tejto adrese sídli skutočná budova, v ktorej sekretariát bude prijímať vašu firemnú poštu a o každej takejto vykonanej skutočnosti vám dajú vedieť telefonicky alebo mailom.

papiere, administratíva

A v doplnkových službách sa myslí naozaj na všetko. Ak teda vravíme o kvalitných poskytovateľoch, títo vám v prípade potreby vedia zabezpečiť aj konferenčnú miestnosť a vo výbave nechýba ani moderná technológia.

Ako sa teda zdá, je to pomerne výhodné riešenie, obzvlášť pre menších podnikateľov a tých, čo k svojej činnosti nepotrebujú veľké kancelárske priestory.