Letné mesiace ostatných rokov sú veľmi horúce, preto čoraz viac siahame po klimatizáciách

Pred zimou a chladným počasím či silným vetrom je jednoduchšie sa ukryť napríklad v budove ako v dusivých horúčavách nájsť chládok, na to potrebujeme klimatizáciu, ktorá vzduch v interiéri ochladí na dýchateľnú hodnotu, pretože pri veľmi vysokých teplotách hrozí ľudskému organizmu zlyhanie. Klimatizácie sa už stávajú súčasťou mnohých novostavieb.

Sklenené fasády sú ako skleník

Novinka medzi klimatizáciami je napríklad Midea Xtreme Save PRO, na trh sa dostala v roku 2021, jej nový riadiaci algoritmus a vysokofrekvenčný invertor QUATTRO mu dodávajú vysokú energetickú účinnosť s viacerými novými funkciami, ktoré dokážu ušetriť energiu. Klimatizácia tak jednoducho udrží teplotu, ktorú si nastavíte, a to systémom zmeny otáčok kompresora bez nutnosti jeho zapínania a opätovného vypínania. Teplota v interiéri sa tak stane stabilná, minimálna odchýlka sa pohybuje okolo +/-0,5°C. Tento moderný spôsob chladenia miestnosti je ekologický, ale má vysoký výkon, a to má na svedomí režim SmartSave, ktorý vymyslela spoločnosť Midea. Klimatizácia do jednej miestnosti Funguje tak, že si nastavíte energeticky nenáročný nočný režim a môžete sa pokojne vyspať v príjemne klimatizovanej miestnosti.

Midea Xtreme Save PRO má niekoľko špecifík, UV filter sterilizuje vzduch, zapnutie funkcie klimatizácie umožňuje AIR, teda diaľkový ovládač, ktorým si klimatizáciu spustíte ešte pred príchodom domov, výkonné chladenie môže nastať už chvíľu po zapnutí, čo umožňuje turbo režim, systém Gold Fin je zameraný na to, aby hydrofilná špirála bránila šíreniu a množeniu baktérií, povrchová úprava odoláva slanému vzduchu, dažďu a iným vplyvom, ktoré vyvolávajú koróziu. Kondenzačná vanička je ohrievaná, takže nezamŕza ani v extrémnych podmienkach počas vykurovania.

Jednoduché zapnutie klimatizačnej jednotky

Klimatizačná bytová jednotka má niekoľko súčastí, ktoré tvoria:

-eco režim pri chladení v rozpätí 20-50-75%

-sterilizáciu UV filtrom

-prúdenie vzduchu 4 smermi

-zabudované WIFI ovládanie

-tichý alebo nočný režim

-funkciu jemného prúdenia

-detektor úniku chladiva

-samočistenie

-ohrievanie vaničky kondenzátu

-turbo režim