Prečo sú kŕčové žily nebezpečné a dá sa ich zbaviť?

Čo sú to vlastne tie kŕčové žily? Ak to z vlastných skúseností neviete, môžete byť tomu len radi. Aj napriek tomu je ale vhodné vedieť, že aj úvodné príznaky, čo sa prejavujú hlavne vizuálne, je dôležité začať liečiť, nakoľko daný problém môže preniknúť do štádií, ktoré budú nepríjemnejšie bolestivejšie a budú predstavovať nielen estetický, ale takisto zdravotný problém. Teda ochorenie, čo môže prerásť do chronického stavu a intenzívnych bolestí.

bolesť, starší muž

Nepríjemná je už samotná estetická stránka v podobe vydutých povrchových žíl, čoho sme v tomto prípade svedkami hlavne v oblasti dolných končatín. Ako ale vieme, nie je to len o chybičkách krásy, stav môže byť špecifický ďalšími príznakmi.

  • Najčastejšie pocitom ťažkých a boľavých nôh, ich mravčením a nepríjemnými kŕčmi.

Z vizuálneho hľadiska je varovným signálom už to, že sa na nohách tvoria menšie žilky, takzvané „metličky“.

Vieme, že niekedy sú zas viditeľné už väčšie varixy, prípadne aj abnormálne sfarbenie kože v zasiahnutej oblasti a škvrny. Stav, v ktorom sa kŕčové žily neliečia včas, dokáže viesť k ich zapáleniu a k silnejšej bolesti, čo nás dokonca môže vyradiť z nášho každodenného života. Následne aj liečba a odborné zákroky môžu byť náročné v závislosti od štádia, v akom sa rozhodnete toto ochorenie liečiť. V začiatočných fázach sa dá problém odstrániť v podstate úplne normálnymi postupmi, ktoré súvisia s nasadením zdravšej životosprávy a životného štýlu. V opačnom prípade to je užívanie liekov, chirurgický zákrok, rádiofrekvenčné a laserové zákroky a operácia krčových žíl cena.

nohy, schody

  • Aj v tomto prípade je však skutočne odporučené vsadiť na dobrú prevenciu. Na to, aby sme zo svojej životosprávy a životného štýlu odstránili faktory, ktoré tento problém spôsobujú.

Je to napríklad dlhodobé státie a sedenie, nosenie nepohodlnej obuvi, častá konzumácia slaných jedál, fajčenie a obezita.

Niektoré faktory ale súvisia so samotným ženským pohlavím, a to hlavne s tehotenstvom či užívaním antikoncepcie, čo sú zas prirodzené veci, ktoré samozrejme nemôžeme nikomu zakázať.