S projektom domu vám pomôže architekt

Keď sa rozhodnete postaviť dom podľa svojich predstáv alebo ho zrekonštruovať, vždy je základom vopred vedieť, aký presne očakávate výsledok. Je lepšie si celý projekt aj stokrát premyslieť a raz sa do neho pustiť s tým, že sa následne vyhneme mnohým potenciálnym chybám či dokonca výsledku, s ktorým by sme nemuseli byť spokojní. A keď v tom chcete mať istotu odborníka, pomôže vám architekt projekt domu.

pravítko, plán

A práve k tomu sa využívajú služby architektov. Prípadne aj k tomu, ak kompletný projekt chcete nechať práve na jeho skúsenostiach, hoci väčšinou ľudia do svojich požiadaviek zapájajú svoje konkrétnejšie návrhy. Koniec koncov, pôjde predsa o ich dom. No samozrejme architekti tieto laické predstavy musia možno trochu upraviť, prípadne prísť s o niečo efektívnejším návrhom, čo by možno pri stavbe napríklad vedel ušetriť finančné náklady.

V takomto prípade to ale väčšinou nefunguje tak, že zadáte do Google slovíčko „architekti“, kliknete na prvý web a s týmto prvým architektom čo najrýchlejšie podpíšete zmluvu. Funguje to skôr tak, že architekta si musíte vyberať detailne, dať tomu viac času. Pretože nejde o nejaký lacný nákup z Wishu, ide o návrh projektu vášho budúceho domu.

štýlový dom, budova

Teda podľa akých indícií by ste mali vyberať dobrého architekta?

Mal by mať na svojom webe portfólio projektov, určitú ukážku toho, aký štýl majú jeho projekty. A je veľmi pravdepodobné, že tohto štýlu sa bude držať aj pri spolupráci s vami. Preto si popozerajte viaceré weby, portfóliá a primárne sa potom sústreďte na architektov, ktorých štýl najviac zodpovedá vášmu vkusu či vašim predstavám.

Takýchto odborníkov potom môžete kontaktovať najlepšie emailom a týmto spôsobom spoločne prebrať vaše predstavy, prípadne im zašlite aj nejakú konkrétnu fotku, tá môže povedať viac, než sto laických vyjadrení. Takýmto spôsobom si môžete písať a preberať svoje názory s viacerými architektmi, z ktorých si už potom dohodnete stretnutie len s jedným, prípadne s pár, ktorí sa zmestia do vášho potenciálneho výberu.