Spotreba energie

V dnešnej dobe pri kolaudácii budovy, pri kolaudáci bytov, alebo pri kolaudácii rodinných domov je nutné mať vypracovaný energetický certifikát. Jedná sa o doklad vytvorený odbornou spoločnosťou a teda odborníkom, ktorý ho vypracuje na základe posúdenia energetických hodnôt danej tej ktorej budovy. Bez energetického certifikátu a teda dokladu, ktorý potvrdzuje splnenie energetických hodnôt danej budovy nebude kolaudácia možná. Preto aj v tomto smere je nutné dbať na správne dotiahnutie vecí k ich záverečnému koncu a preto je vhodné dať si vypracovať tento energetický certifikát – posudok, profesionálnou spoločnosťou.

rodinný dom

Energetický certifikát obsahuje základné údaje nehnuteľnosti – budovy, celkovú podlahovú plochu budovy v metroch štvorcových a v neposlednom rade okrem iného aj samotné hodnoty energetickej triedy. Základom energetického certifikátu je vyhodnotenie energetickej triedy a celková spotreba energie na budovu. Jedná sa o hodnotu ktorá je prepočítaná v kWh na jeden celý rok. Energetická certifikácia budov vstúpila do platnosti v roku 2008 a odvtedy sa tejto certifikácie podrobiť takmer všetky budovy. Výnimku za tejto energetickej certifikácie majú budovy ako sú napríklad kostoly ktoré sú len dočasnými stavbami priemyselné stavby ako sú dielne hospodárske a poľnohospodárske budovy a iné.

solárna energia

Pokiaľ ste sa rozhodli postaviť si vlastný rodinný dom, alebo ste sa rozhodli investovať v podnikaní do výstavby obchodnej spoločnosti, je nutné nechať si vypracovať energetický certifikát budovy. Na stránke certifikáciabudovy.sk nájdete potrebné informácie, vďaka ktorým sa budete vedieť v tejto záležitosti ľahšie zorientovať. V prípade záujmu vypracovanie energetického certifikátu budovy nás môžete kontaktovať na telefónnom čísle 0944 231 005 alebo na emailovej adrese platko@platko.sk kde vám radi odpovieme na všetky vaše otázky.