3 recepty na super EKO čistiace prostriedky do domácnosti

Aj aj som istú dobu kupovala ekologické čistiace prostriedky v obchodoch. Stáli veľa, nie raz som s ich účinnosťou nebola spokojná, no a aj o ich ekologickej stránke som vážne pochybovala. BIO čističe, si pritom viete vyrobiť aj sami. T sú moje osvedčené a najobľúbenejšie recepty.
 Vedro s handrami a čistiacimi prostriedkami.jpg

  1. Čistiaca pasta

Začnem čistiacou pastou, ktorá mi už nie raz pomohla i v situáciách , ktoré sa zdali ako neriešiteľné. Zmiešate hrubozrnnú soľ, sódu bikarbónu a tieto dve ingrediencie, zvlhčíte zubnou pastou, kúpte tú najlacnejšiu. Všetko dobre zmiešajte. Pasta má mať konzistenciu pasty. Logické, že? Ja ju používam na čistenie prihoreného sporáku a hrncov, oliateho gauča či koberca a iné závažnejšie znečistenia v domácnosti.
 

  1. Kúpite ho už hotový

Druhým EKO zázrakom, je obyčajný liehový ocot. Používam ho na zmývanie dlážky, na umývanie psích kotercov, utieranie nábytku aj okien a v kuchyni je priam nenahraditeľný. Ocot pohlcuje pachy a dezinfikuje. Zároveň neškodí prírode ani vášmu zdraviu. Nemusíte sa obávať jeho nepríjemného zápachu. Stačí na chvíľku otvoriť okno a o pár minút, o octe nebudete ani len tušiť. Ešte k utieraniu nábytku. Dajte si pozor na drevený nábytok, hlavne na masív. Tam ocot nepoužívajte.
 Detské oblečenie zavesené na šnúre.jpg

  1. Niečo na pranie

Tretí prípravok na čistenie, bude prací prášok. Aby ste mali čistú, hygienickú a aj voňavú bielizeň, stačí vám obyčajná sóda bikarbóna. Tá zbaví oblečenie pachov, zároveň vyčistí škvrny a oblečenie vydezinfikuje. Ak chcete oblečeniu dodať trochu vône, použite sušenú citrusovú ktorú, ktorú vložíte priamo do bubna v bavlnenom vrecúšku. Sóda je výborným riešením pre tých, ktorí majú citlivú pokožku. Kvôli dcére sme museli kupovať drahé pracie prostriedky a aviváže, ktoré boli antialergické. Jedlá sóda je lacná a neexistuje šanca, aby poškodila aj tú najcitlivejšiu pokožku.