8 dôvodov, prečo ísť na výlet sám

1. Nemusíte robiť kompromisy.
Cestujete sami, nemusíte sa rozhodovať medzi svojimi túžbami a túžbami iných cestujúcich. Prejsť sa na výstavy? Sedieť celú noc v krčme? Vyberte si to, čo sa vám páči a urobte to! Prebudíte sa a môžete ísť na prechádzku, kedy chcete, ísť len na tie miesta, ktoré vás zaujímajú, nie prispôsobiť sa iným ľuďom.

loď

2. Nemusíte čakať na niekoho.
Každý človek má svoje vlastné tempo života: človek môže vstať ráno a dať sa do poriadku za 10 minút, zatiaľ čo druhý bude potrebovať pár hodín. Niekto rád príde na letisko vopred a niekto má čas. Keď cestujete sami so sebou, nemusíte čakať na spoločníkov alebo byť nervózny a uponáhľaný. Môžete existovať vo svojom vlastnom rytme.

3. Môžete sa úplne ponoriť do atmosféry toho, čo sa deje.
Keď cestujete v spoločnosti, nevidíte ani polovicu všetkého zaujímavého, pretože časť vašej pozornosti je zapletená do rozhovoru. Sám sa úplne rozpustite na novom mieste, počujete a uvidíte všetko. Z tohto dôvodu zostávajú oveľa jasnejšie spomienky na miesta, ktoré ste navštívili.

výhled

4. Môžete vyriešiť svoje myšlienky.
Niekedy ste tak unavení z neustáleho rozruchu, že stačí byť sám. Týždeň meditácie, zameraná na životné prostredie, neznámy terén a krásne výhľady pomôžu obnoviť vnímanie a "reštartovať" mozog.

5. Ľahšie sa zoznámite s novými ľuďmi.
Pobyt v hoteli alebo hosteli, posedenie v kaviarni s šálkou čaju alebo prechádzky v parku, budete obklopení mnohými ľuďmi. A pretože cestujete sami, budete pre nich otvorenejší.

6. Samotné cestovanie vám umožní spontánne žiť.
Plán letiska sa zmenil, let bol zrušený, rezervácia hotela bola preč – a váš plán už nie je tak jasný. Najväčšie dojmy zostávajú s cestujúcim v momentoch, kedy sa niečo pokazí. Preto sa nebojte – možno po návrate poďakujete osude za tento zrušený let a chýbajúcu rezerváciu.

7. Budete odvážnejší a nezávislý.
Pri cestovaní v spoločnosti môžete vždy počítať s priateľom. Inak ste sami za všetko. Naučíte sa plánovať a prevziať zodpovednosť za dôsledky svojich krokov: rezervujete hotel v nesprávnom dátume alebo sa stratíte, budete za to vinný len vy.

8. Budete vedieť, čoho ste schopní .
Počas sólo-cestovania budete mať také kvality, ktoré ste ani nepocítili. Získate neoceniteľné skúsenosti, zoznámite sa s novými ľuďmi. A keď sa vrátite a uvedomíte si, aký skvelý krok ste urobili a už nikdy nebudete rovnakí.