Niečo pre perfekcionistov

Vždy mi šlo o to, aby bol dom, v ktorom žijem, maximálne moderný. Neviem prečo, ale mala som proste takú potrebu a chcela som, aby bolo všetko tip-top. Asi som bola trochu prehnaná perfekcionistka, ale jednoducho som to takto cítila, preto mi bolo jasné, že všetko je oveľa lepšie, ako sa na prvý pohľad zdá. Človek by si myslel, že ľudia budú perfekcionistov odsudzovať, ale ja som mala šťastie, pretože som si našla partnera, ktorý mi nielen, že rozumie, ale je aj presne taký istý ako ja. Takže sme začali zariaďovať byt spoločne a špekulovať nad tým, ako ho vyšperkovať tak, aby vyzeral viac, než len perfektne.

mrakodarp

To je však pre dvoch detailistov a perfekcionistov naozaj veľmi ťažké, pretože sme vždy na niečom našli chybu alebo proste niečo, čo sa nám nepáčilo a s čím sme vôbec neboli stotožnení. My dvaja sme už boli jednoducho takí, nevedeli sme nájsť dokonalosť. Vedeli sme, že ani my dvaja nie sme dokonalí, ale aj tak sme sa o to proste pokúšali. Rozumiete tomu? Vedela som, že ak chceme niečo moderné, musíme sa predsa len zmieriť s tým, že nie všetko bude vyzerať úžasne. Keď sme to však vzdali, našli sme niečo naozaj dokonalé.

moderní budova

Zistili sme, že práve presklena stena je to, čo je pre nás nielen, že dôležité, ale naozaj perfektné. Vedela som, že toto nemá na sebe ani len jednu chybu a tešilo ma to tak veľmi, až sa mi tomu samej nechcelo veriť. Preto som rada, že sme sa neuspokojili s priemernosťou, ale išli sme si za tým, čo je v našej podstate. Preto som bola nadšená a bola som spokojná a môj partner bol na rovnakej vlne. Predsa len teda niečo dokonalé, čo neuveriteľne vylepší náš domov, existuje. A my sme za to neuveriteľne vďační. Teraz už len dokončiť prerábanie a nasťahovať sa. Po ničom inom už túžiť nemusíme, takže niet o čom diskutovať. Sme radi, že máme možnosť, ako sa takýmto spôsobom realizovať a na nič už nečakáme.