Aj psíčkar môže mať čisté auto… aspoň trochu

Mám niekoľko psov a niekoľko mačiek a celkom často ich zvyknem nosiť v aute. Nikdy som neriešil chlpy alebo zablatené laby. Psov som proste vpustil do auta, mačky nosil v prepravke na sedadle a neporiadok neriešil. Keď som však čas od času musel niekoho niekam odviesť, mal som z toho blbý pocit. Predsa, chlpy nemusia vyhovovať každému. Predpokladám, že ani blato. Zvieratá som inak ako v aute, nemohol prevážať z bodu A do bodu B, takže som musel začať dávať pozor, aby som si auto až príliš nezašpinil. To mi ale dlho nevydržalo, bolo to nepraktické a neskutočne otravné. Preto som musel prísť na praktickejšie spôsoby. Ak riešte niečo podobné, myslím, že sa vám moje rady, naozaj zídu.
 biely pes v aute.jpg

  1. Zakryte si sedadlá. Najlepšia je deka, ktorá v sebe zachytí čo najviac chlpov. Z toho materiálu, z ktorého sa vyrábajú poťahy na sedadlá, ich nedostanete ani s pomocou všetkých svätých.
  2. Prikryte nie len rovnú časť sedadiel, ale aj tú zvislú. Chlpy sú svine, ktoré lietajú hore – dole a zachytia sa všade.
  3. Pred tým, ako vám pes naskočí do auta, skontrolujte jeho laby. Ak sú špinavé, majte vždy po ruke handru, ktorou mu ich pretriete. Nevyčistíte ich síce do dokonalosti, zbavíte sa však aspoň hlavnej špiny.
  4. Odporúčam vám jednu malú investíciu, ktorá vám život a prácu s upratovaní automobilu, naozaj podstatne uľahčí. Mám na mysli ručný vysávač. Mám ho v aute po ruke a ak napríklad stojí v zápche dlhšiu dobu, tak si povysávam aspoň sedadlo spolujazdca. Keď na niekoho čakám, tak prebehnem aj zvyšok auta.Pes pozerá z okna.jpg
  5. Ak nosíte zviera v prepravke, dávajte ju do kufra alebo na zem. Prepravka, ktorú položíte na chodník a potom na sedadlo, sa síce na prvý pohľad nemusí zdať ako veľmi špinavá, ale vedzte, že v skutočnosti je. Navyše to, že ju umiestnite do kufra alebo na zem, je pre zvieratá bezpečnejšie a pohodlnejšie. Sú uchránené od nepríjemných a hlasných zvukov, ktoré ch iba zbytočne stresujú.