Ako sa stať lepším človekom a byť ním po zbytok života

Ak sa chcete stať lepším človekom, prvá vec, ktorú musíte spraviť, je to, že si začnete dôverovať. Naozaj začnete v seba veriť a začnete sa vnímať ako plnohodnotného človeka. Zabudnite na všetko, čo vám bráni sa mať rád – vaše kilá naviac nie sú nijaká prekážka, váš vzhľad je úplne v poriadku, váš plat nijako nesúvisí s tým, či ste dobrý alebo nie. Ak sa dokážete mať radi, tak bude pre vás oveľa ľahšie mať rád ostatných.Výhovorky vs úspech.jpg
Ak sa chcete zlepšiť v ostatných veciach, tak sa musíte prestať vyhovárať. Musíte prijať trochu iný pohľad na svet. Ak vás niečo čaká, nehľadajte dôvody, prečo by to mohlo byť zlé a ani akými všelijakými spôsobmi by sa to mohlo pokaziť. Nájdite si skôr dôvody, ako by to mohlo vyjsť, prečo by ste do toho mali ísť atď.
Nikdy nebuďte sám so sebou spokojný. Oceňte svoje úspechy a buďte na seba hrdý. Majte sa rád. Ale nikdy si nepovedzte, že to, čo práve robím je dosť a už ďalej nejdem pokračovať. Stále sa zlepšujte. Osvojte si perfekcionizmus.
Buďte detailista a nenechajte si unikať dôležité detaily. Všímajte si všetko a všetkých. Pozorujte ľudí aj sám seba. Osvojte si dobré návyky ostatných a vyhnite sa tým zlým.bezdomovkyňa na ulici.jpg
Buďte otvorený a vyhýbajte sa zbytočným konfliktom. Vyhýbajte sa zlomyseľnému ohováraniu. Buďte príjemný a priamy, keď si niekto od vás vypýta názor, neklamte, povedzte pravdu, aj keď môže byť krutá (samozrejme nehovorte ju najkrutejším spôsobom).
 Buďte nápomocný. Nie len ak si niekto vypýta pomoc, ale aj keď vidíte, že je niekto v situácii, ktorú úplne sám nezvláda. Všímajte si ľudí, ktorí potrebujú pomoc a pomôžte. Samozrejme nemusí sa jednať zakaždým o záchranu života, niekedy stačí, ak staršej dáme pomôžete odniesť veľký kufor, alebo dáte niekomu, kto to práve potrebuje drobné.
Nikdy nikoho neodsudzujte. Možno práve od toho človeka, ktorého by ste odsúdili sa máte čo naučiť.
A hlavne, správajte sa tak, aby vás nikdy neprenasledovalo vaše svedomie.