Prečo sú financie také dôležité?

S financiami si môžeme postaviť domy a byty. Všetci vieme, že náš prístrešok stojí peniaze. Naše jedlo, voda a prístrešok sú základnými stavebnými prvkami žitia. Aby sme dosiahli vzdelanie, osobný rozvoj a slobodu, musíme uspokojiť naše základné potreby. Práca ikonického psychológa Abrahama Maslowa je pre nás stále dôležitá. Hovorím s ľuďmi, ktorí sú stále nedostatočne zamestnaní. Keď sa spýtam, koľko peňazí chcú v budúcnosti zarobiť, začnú sa tváriť, že „nie je to dôležité, chcem len pomôcť ľuďom a byť šťastný“. Viem, že sme boli vychovaní, aby takto rozmýšľali. Keď sú  však splnené naše základné potreby, môžeme potom napredovať ďalej. růst peněz.jpgKeď sme v teple, šťastní a bezpeční, potom takisto môžeme napredovať ďalej Keď nebudeme bojovať s ostatnými, pretože potrebujeme obydlie, jedlo alebo bezpečnosť, potom môžeme vytvoriť život, ktorý je radostný a slobodný.
Áno, peniaze nám umožňujú vybrať si. Chodili ste do školy, do ktorej ste chceli, alebo do tej, do ktorej ste museli? Kúpili ste si auto, ktoré ste chceli, alebo ktoré ste si mohli dovoliť? Neočakávam, že budete mať iba všetko, čo chcete. Dobre, možno jedného dňa.
Zaslúžite si však viac a hlavne mať možnosť voľby v živote. Peniaze nám to umožňujú. Nie je však láska k peniazom koreňom všetkého zla? Videla som, že nedostatok peňazí spôsobuje viac škody a ničenia. Videla som, že nedostatok je koreňom zla. Áno, chamtivosť a peniaze môžu byť veľmi škodlivé. Skutočná odpoveď však znie: Peniaze a sila odhaľujú, kým skutočne ste. Takže, ak ste veľkorysí, srdeční a morálni s veľkolepou dušou, peniaze pre vás zlom nebudú. Ďakujem Oprah, Billovi Gatesovi, Warrenovi Bufetovi a mnohým ďalším, ktorí začali skutočné hnutia, aby vyliečili a vyriešili veľa problémov nášho sveta.euro bankovky.jpg
Peniaze vám umožňujú realizovať svoje sny. S peniazmi môžete začať podnikať. Môžete sa vrátiť do školy a dozvedieť sa viac. Vaše sny sú tu. Pri správnom financovaní sa sny dostanú do fyzického sveta. Uprednostnite peniaze a vaše sny budú mať palivo, ktoré potrebujú. Nenechajte svoje sny zomrieť!