Ako svietite vy?

Jedna z naozaj poddimenzovaných vecí, ktorým sa ľudia pri zariaďovaní domu či bytu vyhýbajú sú osvetlenia. Často prehliadame typ osvetlenia, jeho umiestnenie či vychytávky, ktoré by nám spríjemnili či uľahčili život. Aj vy ste už zamysleli ako zmeniť vzhľad vášho domova za malú sumu?

světlo

Typ žiarovky
Odkedy sa žiarovky prestali vyrábať, mnoho ľudí zistilo, že žiť sa dá aj bez nich. V súčasnosti typické led svetlá hlásia úspech, no pre domácnosť sú niekedy až príliš žiarivé a rušivé. Čo v takomto prípade? Pri kúpe žiaroviek sa neriaďte cenou, ale samotnou kvalitou. Tá vám zaručí podstatne viac hodín svietenia ako o niekoľko eur lacnejšia cena. Vybrať si môžete aj z tvarov a druhov svetla. Mnohý v domácnosti uprednostňujú žlté svetlo, ktoré pôsobí prirodzenejšie. Ak sa chcete spríjemniť spálňu ši obývačku, využiť môžete farebné led svetlá, ktorých farbu a intenzitu viete korigovať ovládačom. Niekto uprednostňuje aj led pásy, vďaka ktorým sa okolie televízora dokáže v tme rozžiariť. Ako nočné svetlo môžete využiť populárne svetelné reťaze, ktoré dodajú šmrnc a romantickosť.

lampička

Stavte na vychytávky
Farebné svetlá sú fajn, pokiaľ ich nedáte do kuchyne alebo chodby. Pri výbere nezabúdajte na možnosť senzora pohybu. Ten zariadi, aby sa svetlo rozsvietilo pri pohybe. Je ideálne do garáží, chodieb a na schodiská. Rovnako s ním počítajte do kúpeľne a WC. Ak chcete naozajstnú pohodu a pocit súkromia, siahnuť môžete aj po regulátoroch svetelnosti. Za potreby je len inštalácia zariadenia, ktoré patrí do steny pod vypínač. Pri vonkajšom plánovaní nezabudnite na slnečnú energiu. Tá sa často využíva, a vy ju môžete využiť na nabitie svetiel vo vonkajšej časti vášho domova. Šetrenie energie by malo mať svoje miesto aj vo vašej domácnosti. Vyhnete sa tak nie len vysokým účtom za elektriku, ale podporíte nerozširovane svetelného smogu. Nesvieťte zbytočne v izbách, v ktorých nie ste. Pre deti, ktoré sa boja tmy sú ideálne špeciálne detské lampy.