Malé časti tvoria veľké celky, musia však pracovať bezchybne

Neoddeliteľnou súčasťou takmer každej obývateľnej stavby sú okná a dvere, dodávajú ich výrobcovia, ktorí sa venujú výrobe a aj realizácii týchto nevyhnutných prvkov budovy. Hliník dostal šancu zabodovať a stalo sa, dnes sa z neho vyrábajú všetky spomínané prvky, okná, dvere, hliníkové steny aj celé fasády. Ďakovať za to môže svojej dlhej životnosti, nadčasovému dizajnu a ďalším vlastnostiam.

Vstupné dvere ako kombinácia hliníka a skla

Spoločnosť LM-MONT dodáva a realizuje stavby na Slovensku aj v okolitých štátoch už od roku 2008, rozvíja sa dynamicky a venuje sa výrobe prvkov zo skla, plastovým a hliníkovým súčastiam stavieb. Svoje dlhoročné skúsenosti pretavuje do kvalitných a nadčasových projektov, s originálnymi nápadmi, postavenými na inovatívnych riešeniach. Z ich výrobne vychádzajú FRH Lmmont okná, dvere, steny, sprchové kúty, zásteny, pergoly, zimné záhrady, oplotenia a zábradlia a podobne.

Najčastejším prvkom, ktorý sa z hliníka vyrába, sú dvere a okná, tie sú na každej stavbe nutné, preto ich vývoju venujú najviac času, aby boli v súlade so stále sa meniacimi požiadavkami a vyššími nárokmi na moderné stavby. Dvere z hliníka je možné vyrobiť plné alebo sklenené v hliníkovom ráme, môžu sa klasicky otvárať alebo posúvať do strán. Obidva typy dverí sú praktické, ak sa použijú vo vhodnom priestore, no posuvné majú aj čosi navyše, a tým je úspora priestoru pred samotnými dvermi. Fakt, že sa odsúvajú do strán, ich posúva do oblasti na použitie aj v menších priestoroch.

Stále viac žiadané posuvné dvere

Funkčnosť okien a dverí, teda ich otváravosť alebo posun musí byť zabezpečený tak, neohrozoval používateľov, a na to sú potrebné aj ich neoddeliteľné súčasti, ktorých nie je málo. Všetky totiž tvoria jeden celok, a tak každý z nich by mal dokonalo pracovať. Pri výrobe dverných krídel sú potrebné aj dverové rámy, napríklad ten s označením FRH, ide o profil tvaru „H“, s povrchovou úpravou ako strieborný alebo kartáčovaný elox. Vďaka nemu sú dvere pevné a ich funkcia zaistená.