Neexistujú hlúpi ľudia, sú iba ľudia, čo málo používajú internet

Internet na Slovensku v podstate nevyužívajú iba tí ľudia, ktorí ho nepotrebujú alebo vyložene nechcú. Prístup k internetu už má väčšina domácností a cestu k nemu si už našli aj takí jednotlivci, ktorí ho spočiatku odmietali a tvrdili, že do toho nikdy nepôjdu. Dôchodcovia dnes veselo surfujú na internete.

monitor

Využitie internetu

Internet sa najčastejšie používa  na posielanie e-mailov, čítanie on-line správ a vyhľadávanie informácií o tovare a službách. Ľudia si už zvykli aj nakupovať cez internet a využívať internetové bankovníctvo. Ženy najčastejšie nakupujú oblečenie, obuv, potraviny, drogériu, hračky, stolové hry alebo knihy a časopisy. Muži zase elektroniku a športové potreby. Stále viac ľudí využíva aj online nákup potravín. Celkom bežné je objednať si pizzu alebo iné jedlo z reštaurácie cez internet. Donesú ho vám ho domov alebo priamo do kancelárie, ak nemáte čas ísť na obed alebo na večeru, lebo sa v práci finišujete a každá minúta je drahá. Pomerne málo sa zatiaľ  využívajú zdieľané služby, ako napríklad ubytovanie u súkromných osôb, zdieľaná doprava a podobne. Sociálne siete využíva skoro polovica jednotlivcov, ale v roku 2009 to bolo len päť percent. Rastie počet užívateľov najmä v starších vekových kategóriách, pretože väčšina mladých do 24 rokov už na sociálnych sieťach je.

macbook

Internet v mobile

Internet v mobile tu bol už dávnejšie. Aj mobil z roku 2010 vás pripojil k internetu, no zďaleka to nebolo ono. Dnes najviac využívajú internet v mobiloch mladí vo veku 16 až 24 rokov, ktorí predstavujú 87 percent užívateľov. Vo veku 25 a 34 rokov majú internet v mobile štyri z piatich ľudí. Naopak medzi ľuďmi staršími ako 65 rokov je to len šesť percent užívateľov. Nesmieme zabúdať, že osobitnú kategóriu užívateľov tvoria deti školského veku, ktoré sa od svojho mobilu nevedia odtrhnúť. Veď tu nájdu po ruke zaujímavé hry a úžasné aplikácie!