Netradičné využitie LED pásikov

Viete, na čo som minule prišla? Upratovala som, vytiahla som z pod postele jednu krabicu a v nej som našla asi tak tonu LED pásikov. Nejakých pár rokov dozadu som mala taký plán, že si nimi olepím celý dom, tak som svojej rodine aj kamarátom povedala, že ak ma chcú na nejaký sviatok potešiť, tak mi môžu dať led pásik.Nečakala som však, že ich dostanem tonu, a to doslova. OK, trošku preháňam, ale niekoľko kilogramov to bolo určite. Medzičasom som na svoj plán, nie že zabudla, len ho odložila na neskôr, lebo som nemala čas. Pásiky skončili v škatuli, no a ja som ich našla prednedávnom. Moje plány s olepovaním sa mi už až tak nepozdávali, takže som bola vlastne celkom rada, že som sa do nich nepustila okamžite potom, čo som nazbierala dostatočne veľa svetielok. Teraz bol však čas na nové plány a projekty. Neviem, či je pravdepodobné, že aj vy nájdete pod posteľou tonu svetielkujúcich pásov a pásikov, no ak by ste hľadali nejaké kreatívne nápady na to, ako tento typ osvetlenia využiť, mám pre vás niekoľko šikovných inšpirácií.

Na žlto svietiaci led pásik na stole

  1. Máte kumbál alebo špajzu?Takéto miesta sú malé a často v nich visí len žiarovka bez tienidla. Preto nevidíme nič, keď otvoríme skriňu, šuplík alebo sa prehrabávame v krabiciach. Pásikmi si môžete olepiť každú jednu poličku a šuplík, a to vo vnútri. Viem, možno sa vám to zdá divné, ale je to mega praktické.
  2. Ak plánujete svadbu alebo nejaké rodinné oslavy, ktoré by mali byť extra, využite pásiky na netradičné osvetlenie. Nemusíte ich nikam lepiť. Hoďte ich zmotané napríklad priamo na stôl alebo ich omotajte okolo nejakých predmetov. Efekt za milión bodov.
  3. Podobne ako v špajzy, môžete pásiky využiť aj v skriniach s oblečením a inými vecami.
  4. Ak si olepíte okná, môžete pásiky nechať svietiť v noci. Tento nápad je veľmi šikovný pre tých, ktorí neradi spia v tme. Pásiky navyše môžete nechať zapálené, keď idete na dlhšiu dobu z domu. zvonku to vyzerá, ako by niekto sledoval telku.

Biely LED pásik zmotaný v špirále