Penové matrace sú lacné a aj pohodlné. No len na určitú, veľmi ohraničenú, dobu. Musela som si kúpiť až tri, kým som pochopila, že toto naozaj nie je dobrá voľba. Prvé penové matrace sme si s priateľom kúpili na chalupu, kde sme trávili pomerne dosť času. Potom som si šla kupovať https://www.dailymale.sk/articles/ako-sa-fakt-nechodi-kupovat-ojazdeny-passat-level-surany_4244 matrac so bytu a aj napriek tomu, že som už vedela, ako málo tento materiál vydrží, som urobila opäť tú istú chybu. Poďte sa spolu so mnou pozrieť na to, aké alternatívy máte.
Železo vydrží viac ako pena
Penové matrace, ale pozor, myslím klasické penové, sú vyrobené z PUR alebo ak chcete, tak z polyuretánovej peny, ktorá patrí k najlacnejším materiálom na svete. Lacný materiál, rovná sa nekvalitný materiál s krátkou životnosťou a veľmi rýchlym opotrebovaním. Absolútnym opakom sú pružinové matrace, ktoré majú v sebe kovové pružiny, ktoré vydržia logicky roky rokúce. Pružinový matrac môžete v podstate používať až do momentu, kedy sa na ňom nezoderie jeho vrchná – mäkká časť. Pružiny totiž vydržia skutočne aj dvadsať rokov.
Cenovo dostupné
Pružinové matrace segum.sksú navyše cenovo dostupné. Áno, v porovnaní s penovými sú o trošku drahšie, no hovoríme o nejakých sto až dvesto eurách, takže si myslím, že je to zvládnuteľná cena za tak nepomerne kvalitnejší matrac. Navyše, ak budete hľadať v akciách a výpredajoch, môžete ich niekedy zohnať skutočne lacnejšie ako tie najlacnejšie penové matrace.
Prečo je pena o ničom?
Teraz som si uvedomila, že som vám vlastne asi nedostatočne vysvetlila hlavné mínusy penových matracov. Takže len v skratke. Všetky matrace z tohto materiálu sa vyležali asi po troch mesiacoch. Uznávam, že v posteli často sedím a píšem na notebooku, takže matrac v jednom bode zaťažujem viac, no ten pružinový, s týmto nemá absolútne žiaden problém. pena je proste, predsa len, mäkká a poddajná pena.