Chcete spať naozaj dobre? Zabudnite na penové matrace

Penové matrace sú lacné a aj pohodlné. No len na určitú, veľmi ohraničenú, dobu. Musela som si kúpiť až tri, kým som pochopila, že toto naozaj nie je dobrá voľba. Prvé penové matrace sme si s priateľom kúpili na chalupu, kde sme trávili pomerne dosť času. Potom som si šla kupovať https://www.dailymale.sk/articles/ako-sa-fakt-nechodi-kupovat-ojazdeny-passat-level-surany_4244 matrac so bytu a aj napriek tomu, že som už vedela, ako málo tento materiál vydrží, som urobila opäť tú istú chybu. Poďte sa spolu so mnou pozrieť na to, aké alternatívy máte.

Spálňa s posteľou a vstavanými skriňami

Železo vydrží viac ako pena
Penové matrace, ale pozor, myslím klasické penové, sú vyrobené z PUR alebo ak chcete, tak z polyuretánovej peny, ktorá patrí k najlacnejším materiálom na svete. Lacný materiál, rovná sa nekvalitný materiál s krátkou životnosťou a veľmi rýchlym opotrebovaním. Absolútnym opakom sú pružinové matrace, ktoré majú v sebe kovové pružiny, ktoré vydržia logicky roky rokúce. Pružinový matrac môžete v podstate používať až do momentu, kedy sa na ňom nezoderie jeho vrchná – mäkká časť. Pružiny totiž vydržia skutočne aj dvadsať rokov.

Žena v sivom tielku leží na posteli

Cenovo dostupné
Pružinové matrace segum.sksú navyše cenovo dostupné. Áno, v porovnaní s penovými sú o trošku drahšie, no hovoríme o nejakých sto až dvesto eurách, takže si myslím, že je to zvládnuteľná cena za tak nepomerne kvalitnejší matrac. Navyše, ak budete hľadať v akciách a výpredajoch, môžete ich niekedy zohnať skutočne lacnejšie ako tie najlacnejšie penové matrace.

Spálňa, skrine, posteľ a nočný stolík

Prečo je pena o ničom?
Teraz som si uvedomila, že som vám vlastne asi nedostatočne vysvetlila hlavné mínusy penových matracov. Takže len v skratke. Všetky matrace z tohto materiálu sa vyležali asi po troch mesiacoch. Uznávam, že v posteli často sedím a píšem na notebooku, takže matrac v jednom bode zaťažujem viac, no ten pružinový, s týmto nemá absolútne žiaden problém. pena je proste, predsa len, mäkká a poddajná pena.