Okrem tradičných druhov čaju skúste aj matchu, budete prekvapení jeho lahodnou chuťou a účinkami

Výskumy sa robia na rôznych úrovniach, o dôležitosti tekutín pre ľudský organizmus niet pochýb, ale to, aké množstvo je pre organizmus dostatočné, sa z nich dozvedáme a prichádzajú stále nové závery a poznatky, takže čo platilo pred rokom, dnes už nemusí. O pitnom režime to platí tiež, donedávna nám totiž prizvukovali, aby sme nezanedbávali pitie a telu dodávali dosť veľké objemy tekutín, hlavne v lete. V súčasnosti sme opäť o kúsok ďalej a nalievať sa litrami tekutín už odborníci neodporúčajú, ale zdravé nápoje v primeranej miere sú dôležité. Mnohí z nás nedajú dopustiť na čaj, pijeme ho v letnom aj zimnom období, bylinkové, čierne, zelené, prichutené alebo bez cukru či medu. Záujemcovia o ako pripravit matcha caj zdravý životný štýl si vyberajú bylinkové čaje a napríklad aj obľúbený matcha čaj.

Aj milovníci kávy ocenia zmenu

Hovoríme o druhu zeleného čaju s benefitmi a perfektnými účinkami na organizmus. Známy je na celom svete, a to vďaka chuti a jednoduchej príprave. Vo forme prášku sa jednoducho a rýchlo rozpustí v horúcej vode a určený je na tradičné pitie alebo sa môže pridávať do smoothies. Dôkladne si však treba vyberať a sledovať jeho kvalitu, pretože trh je nasýtený množstvom náhrad a nekvalitných druhov tohto čaju. Ten originálny pochádza z Japonska a najlepší je v bio kvalite. Také nájdete napríklad v ponuke eshopov s expresnou dopravou po celom Slovensku.

Relaxujte podľa vlastných predstáv

V letných dňoch vás výborne osvieži studená verzia čaju, v chladných dňoch zasa horúci, ale zohriaty len na 70°C, iba tak si zachová svoje cenné výživné látky. Shaker je jedným zo spôsobov ako ho rozmiešať na teplo či studeno, tradičný spôsob je v hrnčeku, kam nasypete 2 čajové lyžičky prášku a zalejete teplotu vodou. Zamiešať môžete šľahačom alebo metličkou. Chuť sa dá upraviť rozličnými dochucovadlami, stéviou, sirupom, medom, mliekom a podobne. Výbornou alternatívou je matcha čaj ako prídavok do kokteilov, smoothie, ale aj do dezertov či cesta a podobne. Každý, komu záleží na vlastnom zdraví, si uvedomí, že veľa toho dokážeme pokaziť či napraviť stravou, prijímaním sladených nápojov a veľkého množstva alkoholu bude náš organizmus trpieť, no nikdy nie je neskoro začať zdravo žiť a k tomuto štýlu sa pitie matcha čaju bezpodmienečne hodí.