Plesové šaty po novom?

Mnoho módnych návrhárov sa zhoduje, že šaty ako také sú nesmrteľné a že sú jedinečným znakom ženskosti. Práve to sa v poslednom čase snažia podtrhnúť vo svojich modeloch. Nečakané farby, zmyselné strihy a doplnky, po ktorých sa nejednej z nás zachce. Čo z toho si vyberiete vy?

šaty

Strih šiat sa často odvíja od postavy. V súčasnosti však vedia šaty rafinovane zamaskovať všetky nedostatky, ktoré nám môžu na našej postave prekážať. Veľmi obľúbený je strih typu morskej panny. V podstate je sukňa po kolená obtiahnutá, aby zvýraznila zadok, no od kolien dolu sa látka pozvoľne rozplýva. Neodmysliteľné sú šaty so sukňou do tvaru A. Nespoliehajte sa na okázalosť a veľké, nadýchané sukne. Stavte skôr na jednoduchosť a prirodzenosť. Sukňa by mali byť voľná, aby látka pekne spadla. Mladé dievčatá ešte obľubujú trend veľkých rázporkov. Často siahajú vyššie ako po koleno, niekedy až do tri štvrtiny stehna. Určite si to môžete dovoliť, ak chcete ohúriť a odhaliť viac pokožky. Čo sa týka vrchnej časti šiat, v móde sú jednoduché výstrihy do véčka ako aj jemné rukávy. V salónoch môžete natrafiť aj na originálnejšie kúsky, kde otvorený výstrih je na chrbte, zatiaľ čo predná časť hrudníka je úplne zahalená.

plesové šaty

Látka a vzory

Mnoho žien chce podtrhnúť svoju ženskosť jemnými látkami, ktoré dokážu pekne obtiahnuť telo, no zároveň sú príjemné na pokožku. Sukne sú šité z tylu, no väčšinou prevládajú jemné a prirodzené látky. Často sú v ponuke lesklé materiály, rovnako ako aj čipky, ktoré vytvárajú ilúziu nahoty priamo po oblečení. Ak sa chcete zvýrazniť, použiť môžete aj flitre či vyšívaný vzor, ktorý sa poväčšine aplikuje ako jediný na väčšiu časť šiat. Taktiež môžete zvoliť retro šaty v štýle tridsiatich rokov minulého storočia. Neodmysliteľný je typický strih, rovnako ako strapce. Farebne nič nepokazíte, ak si vyberiete čiernu, či iné nesmrteľné farby ako striebornú a zlatú. V kurze sú aj pastelové farby, najčastejšie odtiene ružovej, modrej či fialovej. Stačí sa už len zabaviť.