Práca z domu? Urobte si harmonogram, aby ste sa nezbláznili.

Dnes je veľmi populárne pracovať z domu. Ste pánmi svojho času, teda aspoň do istej miery, nikto vám nestojí za chrbtom, neženie vás, no jednoducho ideálny život. Ak si však nedáte dostatočný pozor, môžete sa dostať do kolobehu, ktorý vás privedie k šialenstvu. Preto nie je zlé ak si vytvoríte striktný harmonogram. V mojom prípade mi veľmi pomohol.

kancelář
 
Keď som začal pracovať z domu, od nadšenia som prvé dni ani nespal. Všetko bolo tak super. Kávička, obed alebo cigarety kedy len chcem. Ráno som nemusel vstávať a hnať sa do práce, aby som náhodou nemeškal. No jednoducho, všetko bolo ideálne.
Asi po týždni som sa ale pristihol pri tom, že som zo svojho bytu nevyšiel ani raz von. Jedla som mal dosť, zásoby kávy ešte nedochádzali a ani cigarety neboli všetky minuté. Keď mi zavolala mama, uvedomil som si, že ani len netuším, koľko je hodín a aký je vlastne deň. Krok za krokom som si totiž úplne vymenil svoj rytmus dňa a noci. Vstával som o tretej poobede a pracoval asi do piatej rána. Vtedy som si uvedomil, že to musím zmeniť, lebo inak skončím na psychiatrii.

psaní
 
Povedal som si, že pracovať musím stanovený čas. V mojom prípade to bolo od deviatej do jednej. Potom som si dal obedňajšiu pauzu, kedy som na svoj notebook ani len nepozrel. S pracovnými povinnosťami som začal opäť, okolo tretej poobede až do deviatej večer. potom som si pozrel film, išiel niekam von, alebo sa venoval inej NEPRACOVNEJ činnosti.
Vydržalo mi to asi týždeň a potom som sa opäť dostal do toho zlého kolobehu. Asi na tretíkrát mi to ale konečne vyšlo a takto fungujem až dodnes. Preto by som vás chcel varovať pred rovnakou chybou. Ak pracujete z domu, mali by ste mať viac času na svoje aktivity, prechádzky, dovolenky, turistiku, či šport. Nie zabiť polovicu dňa spánkom a celú noc prácou. Takto nebudete vyspatí, spokojní so svojim voľným časom a ani so svojou prácou.