Výhody hliníkových diskov

Ak ste čo i len pasívnejšími vodičmi svojho automobilu, iste ste si už niekedy položili otázku, ktorá sa týka vášho auta, a to konkrétnejšie jeho kolies, ktoré sa mimochodom starajú nielen o jeho vizuálnu stránku, ale takisto o komfortnejšiu jazdu a ovládanie. Pri tejto téme tak väčšinou padne reč o výbere tých správnych pneu diskov, respektíve či uprednostniť tie plechové alebo siahnuť po modernejších, praktickejších, no drahších hliníkových alu diskoch. Myslím, že nehľadiac na cenu, víťaza už zrejme v podvedomí poznáte a skrátka veľa faktorov hovorí v prospech práve tých hliníkových, pričom k tým najznámejším sa radia napríklad tie od výrobcu bbs.

kolo

Ale samozrejme moderné aludisky ponúkajú široké spektrum prevedení ako aj značiek výrobcov, trh je dnes s týmto tovarom pomerne bohatý, nakoľko hliníkové disky sa posledné roky tešia vysokej popularite, ktorá ešte pravdepodobne porastie. V nejednom prípade sa hold oplatí investovať do kvality a odmenou nám bude následný komfort ako aj estetický dizajn a prevedenie na vysokej úrovni. Poďme sa ale na kvality aludiskov, respektíve tých z hliníka pozrieť očami bežného, čiže praktického používania.

Hliníkový disk je súčasťou kolesa, ktorá je v tomto prípade vyrobená zo zliatiny hliníka a ďalších tzv. ľahkých kovov. Tým pádom disponuje estetickým vzhľadom, má nižšiu hmotnosť a takisto je odolný voči mechanickému opotrebeniu. V prípade jazdy nesmieme zabudnúť spomenúť aj zvýšenú akceleráciu a kratšiu brzdnú dráhu, takisto lepšie rozloženie hmotnosti.

hliníkové disky

Výhody hliníkových diskov sú tak nasledovné:

  • Nízka hmotnosť a tým pádom i nižšia spotreba paliva
  • Skvelá odolnosť voči rýchlemu opotrebeniu
  • Jednoduchá údržba a ľahké umývanie od nečistôt
  • Estetický a moderný dizajn
  • Rovnovážne rozdelenie hmotnosti a lepšia dynamika a komfortnejší pocit pri jazde či brzdení