Spoznajte krásy Slovenska!

Pokiaľ vám tento rok nevyšla cesta do zahraničia, nezúfajte. Nie všetka krása sa nachádza za hranicami Slovenska, práveže naopak, množstvo krásy je práve tu. Urobte si teda voľno a vyberte sa spoznávať Slovensko, či už sami, alebo spolu s vašou rodinou.

dívky

1.      Štrbské pleso – určite nesmiete vynechať jednu z najkrajších oblastí Slovenska a tou sú Vysoké Tatry. Môžete si vybrať nejakú turistickú oblasť, ktorú preskúmate, ak však túto činnosť veľmi neobľubujete, veľmi známe je Štrbské pleso. Strávte príjemné popoludnie v Tatrách, nadýchajte sa čerstvého vzduchu a relaxujte.
 
2.      Pieniny – táto krásna prírodná scenéria ponúka viac, ako si viete predstaviť. Prežite krásny deň na plťkách po rieke Dunajec, ktorá touto oblasťou preteká. Alebo si spravte nenáročnú túru na Tri koruny.
 
3.      Vlkolínec – nachádza sa v Žilinskom kraji a predstavuje spôsob života obyvateľov v minulosti. Je tam niekoľko drevených domčekov, ktoré svojou stavbou predstavujú tradičnú dedinu.

rodina
 
4.      Jaskyne – napríklad Dobšinská ľadová jaskyňa, Ochtinská aragonitová jaskyňa či Domica, sú často navštevované a nie je na škodu ich vidieť.
 
5.      Oravský hrad – v okrese Dolný Kubín sa nachádza jeden z najkrajších hradov a tým je Oravský hrad. Je veľmi zachovalý a rozhodne stojí za to ho navštíviť. Môžete ísť aj na Trenčiansky hrad, Ľubovniansky hrad, či Spišský hrád. Všetky ukrývajú nevídané krásy a množstvo príbehov.
 
6.      Tomášovský výhľad – nachádza sa v Slovenskom raji a ponúka nádherný výhľad a prírodnú scenériu.
 
7.      Chodník kouranmi stromov – táto novinka vám určite vyrazí dych. Prechádzajte sa korunami stromov a to doslova. Veža s výškou 32 metrov vám poskytne nádherny výhľad na krásnu prírodu Tatier a Pienin.
 
8.      Morské oko – považuje sa za tretie najväčšie prírodne jazero na Slovensku. Nachádza sa v Košickom kraji a zobrazuje neporušenú prírodnú krásu.

pleso
 
Toto je len malá časť zo všetkého toho, čo krásne Slovensko ponúka. Nie len nádherné prírodné scenérie, ale aj množstvo atrakcií a príležitostí, ako stráviť nádherné dni vo svojej domovine.