Prírodné riešenia, ktorými sa zbavíte pavúkov vo vašej domácnosti

Mätový olejček
Pavúky nenávidia vôňu mäty priepornej, takže toto riešenie ponúka zaručený spôsob, ako sa tohto nepríjemného stvorenia zbaviť. Naplňte rozprašovaciu fľašu vodou a pridajte približne  10 až 15 kvapiek silice mäty piepornej a použite takto vytvorený sprej na miesta, kde majú pavúky tendenciu schovávať sa, teda pod nábytkom, v skrinkách a v iných rohoch a štrbinách vášho domu. Okrem toho pridajte niekoľko kvapiek oleja z mäty piepornej do bavlny, prípadne si vytvorte z tohto olejčeka domáci osviežovač vzduchu.

pavučina

Gaštany
Gaštany sú známe tým, že sa im pavúky zďaleka vyhýbajú, pretože sa im nepáči ich vôňa. Umiestnite niekoľko gaštanov okolo vášho domu, pričom nezabudnite na miesta, kde sa môžu dostať pavúky, ako sú parapety a zárubne. Najlepšia výhoda na gaštanoch je, že nezostávajú z nich žiadne zvyšky, keď sú rozptýlené po dome.

Cédrové drevo
Cédrové drevo pôsobí ako vynikajúci odpudivý prostriedok proti pavúkom. Zahrňte váš domov cédrom – naplňte svoj šatník cédrovými vešiakmi alebo použite nábytok z cédrového dreva. Navrhujeme tiež skrytie cédrových kúskov v priehradkách, zásuvkách a iných malých priestoroch, kde sa obvykle môžu zdržiavať pavúky.

Kokosový olej
Tento zázračný olej naozaj dokáže pomôcť v domácnosti s nejedným problémom. Zmiešajte jednu šálku octu s jeden a pol šálky roztopeného kokosového oleja a aplikujte túto zmes na všetky pavučiny vo vašom dome, v garáži alebo vo vonkajšom priestore. Dávajte si však pozor, nestriekajte tento olej priamo na rastliny ani stromy. Kokosový olej je extrémne reflexný a príliš veľa drsného svetla môže vašim rastlinám uškodiť a dokonca môžu uhynúť.

kokosový olej

Tekuté mydlo
Ďalší prírodný sprej proti pavúkom, ktorý si môžete vyrobiť z domácich spotrebných materiálov, ktoré bežne nájdete u vás doma, je zmes vody a tekutého mydla. Mydlo na umývanie riadu narušuje cyklus vajíčok pavúkov a hmyz všeobecne neznáša citrusovú vôňu, takže citrónové alebo pomarančové mydlo vyčistí váš domov od akéhokoľvek hmyzu.