Zaujímavosti zo sveta hororu TO

Keďže čoskoro sa v kinách objaví pokračovanie príbehu Klubu núl, je ideálne povedať si niekoľko zvláštnych faktov, ktoré ste možno nevedeli.

Oči klauna Pennywise sú nesúmerné

Hneď na začiatku je nám podozrivý muž s mejkapom zvláštny a vyvoláva v nás nepokoj. Jedným z dôvodov pre to je, že herec, ktorý stvárnil túto postavu, Bill Skarsgard, vie dokonale kontrolovať svoje oči. Dokáže totiž jedno oko upierať na vás a druhé otočiť na opačnú stranu, čím sa vyvolá pocit, že má nejakú poruchu zraku. Pri scéne, ako s malý Georgie stretne s Pennywise je nám toto kúzlo ukázané. Taktiež si môžete všimnúť, že klaun počas celého filmu ani raz nežmurkne a jeho oči menia farbu z nevinnej modrej do nebezpečnej žltej farby.klaun, horor, zuby.jpg

Prečo práve forma klauna?

Pennywise je iba meno pracovníka cirkusu, ktorý kedysi žil. To iba prijalo jeho identitu. Aj napriek tomu, že sa živí celkovo na ľuďoch, deti sú pre neho ľahšia korisť, pretože sa boja veľa vecí a taktiež preto, lebo sa vychádza z predpokladu, že deti milujú cirkus, klaunov a balóny. Po tomto filme už asi ťažko.

Pennywise ovláda dospelých v meste Derry

Všimli ste si, ako nikto dospelí nikdy nerieši zmiznutie detí? Ako polícia nevynakladá žiadnu snahu pri pomoci rodinám, ktoré prišli o deti? Vysvetlenie je jednoduché. To totiž dokáže ovládať a manipulovať mysle dospelých v meste. Následne je nám to potvrdené vo filme, kedy si môžete všimnúť, že veľa starších ľudí pozerá ten istý seriál. Ten, počas ktorého Pennywise bol schopný presvedčiť školského tyrana a syna šerifa, Henryho, aby zabil svojho otca. Na rovnakom programe má zapnutú televíziu aj Beverlyn otec ako aj matka hypochondra Eddieho. Náhoda?farby, klaun, úsmev.jpg

To sa v deji ukázalo častejšie, než myslíte

Pamätáte si na scénu, kedy nový prisťahovalec a múdry chlapec Ben, bol v knižnici a hľadal informácie o minulosti mestečka Derry? Ako k nemu prišla milo vyzerajúca knihovníčka, ktorá si ho doberala, že by mal tráviť viac času von s priateľmi? No. Ukázalo sa, že táto milá pani je v skutočnosti Pennywise. Ak si pustíte túto pasáž filmu v knižnici, dívajte sa dozadu. Knihovníčka zakaždým sleduje z diaľky mladého Bena, ktorý si listuje hrôzami Derry a šialene sa pritom usmieva. A zdá sa, že čím hlbšie Ben zachádza, tým bližšie k nemu knihovníčka je. Avšak to nie je jediné. Následne tu máme scénu, kedy sa drzý Richie prizná, že má strach z klaunov. Obzrie sa a čo vidí? Na pódiu počas mestskej slávnosti stojí klaun, ktorý pozerá priamo na neho. Je to herec Bill Skarsgard, ale v obleku obyčajného zabávača z cirkusu. Rozhodne to však neuberá na zvláštnosti, aj z toho dôvodu, že vizáž tohto klauna bola inšpirovaná od známeho masového vraha detí, ktorý pracoval ako Klaun Pogo a vraždil deti na oslavách.
Režiséri si rozhodne dali záležať na tom, aby film bol účinným hororom, ktorý bude strašiť mladšie generácie. A musíme uznať, že sa im to podarilo.