Čo pomôže na upchatý odtok alebo kanalizáciu?

Prostriedky na prečistenie zapchatého odtoku alebo čistenie kanalizácie Šaľa https://ab-krtkovanie.sk/krtkovanie-kanalizacii-sala/ patria k tomu najagresívnejšiemu, čo v našej domácnosti nájdeme. S tým ide ruka v ruke i účinnosť, no ak nepatríte k fanúšikom takéhoto čistenia, môžete si pomôcť i prostriedkami z vlastnej špajze. Alebo venovať dostatočnú pozornosť prevencii.
Netreba zabúdať na to, že odtoky v kuchyni a kúpeľni sa od seba líšia. V kuchyni tvorí základ odpadu kombinácia mastnoty, zvyškov jedla, kúskov obalov potravín, v kúpeľni to sú predovšetkým vlasy a tiež zvyšky mydla či iných kozmetických prostriedkov.

4

Voda, ocot, sóda
Sóda bikarbóna a ocot patria v domácnosti k najmocnejším a vzhľadom na ich rôznorodé využitie aj mimoriadne univerzálnym prostriedkom. Ocot bojuje predovšetkým proti zvyškom, sóda zase rozpúšťa mastnotu, špeciálne, ak k nej pridáte aj pár kvapiek citrónu.
Receptom starých mám je jednoduchá vriaca voda. Jej teplota rovnako napomáha pri odstraňovaní mastnoty, ktorá by pri vode normálnej teploty mohla tvoriť akúsi bariéru. Ešte účinnejšia je, keď do nej pridáte kuchynskú soľ. Ideálne je však všetky domáce prostriedky skombinovať.
Účinná kola
Kola je mimoriadna účinná napríklad pri čistení toaliet, keďže dokáže zničiť aj starú špinu a vodný kameň, takisto sú overené aj jej účinky proti mastnote. Najlepšie je dva deci nápoja vliať priamo do odtoku, dosypať čajovú lyžičku sódy a následne zaliať vriacou vodou.

čist kanal

Prevencia je základ
Čo by vám v domácnosti nemalo chýbať? Najdôležitejšie je využívanie ochranného sitka, ktoré zabraňuje väčším zvyškom potravín či dlhým vlasom odtiecť a následne upchávať odtok.
Je pravda, že tieto sitká nepatria k najestetickejším doplnkom vašej kuchyne či kúpeľne, no dnes už nie je taký problém ich zohnať v tvare či farbe, ktorá vám vyhovuje. Sitká nezabúdajte pravidelne čistiť, keďže vodný kameň, mastnota a zvyšky nečistôt ich dokážu pomerne silne znečistiť.